foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zakończył konsultacje społeczne programu Aktywny Dolny Śląsk, który przewiduje przekazanie 600 tys. zł pochodzących z budżetu Województwa Dolnośląskiego do dyspozycji mieszkańców na wydarzenia sportowe, turystyczne i sportowo-turystyczne.

To pilotażowy program budżetu obywatelskiego dla inicjatyw sportowych i turystycznych. Dolnoślązacy będą mogli współuczestniczyć w podejmowaniu decyzji o finansowaniu wybranych projektów. Po raz pierwszy będziemy mieli możliwość zgłaszania swoich pomysłów, dyskusji o nich, a następnie wyboru najlepszych rozwiązań w głosowaniu.

Celem Programu Budżetu „Aktywny Dolny Śląsk” jest przede wszystkim stworzenie skutecznego narzędzia budowania społeczeństwa obywatelskiego na Dolnym Śląsku i wzmacniania poczucia identyfikacji z regionem.

Pilotażowy budżet to 600 tysięcy złotych, które przeznaczone będą na projekty z zakresu upowszechniania sportu i promowania oferty turystycznej Dolnego Śląska. Celem programu jest wzmacnianie identyfikacji z regionem poprzez tworzony wspólnie budżet.

Budżet realizowany będzie w całym województwie, w podziale na 5 okręgów: Jeleniogórskim, Wałbrzyskim, Legnickim, Wrocławskim oraz we Wrocławiu. Każdy z okręgów będzie dysponował kwotą 120 tysięcy złotych.

Z dniem 4 marca bieżącego roku uruchomiony został portal www.aktywny.dolnyslask.pl, który zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące
programu Aktywny Dolny Śląsk wraz z aktualnym regulaminem, załącznikami i generatorem pozwalającym na zgłaszanie pomysłów na wydarzenia drogą internetową.

Regulamin Pilotażowego Programu pn "Aktywny Dolny Śląsk - Budżet Sportowo-Turystyczny"

Formularz zgłaszania wniosków w ramach Programu "Aktywny Dolny Śląsk - Budżet Sportowo-Turystyczny"

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2018 Przemków Rights Reserved.