foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej pomiędzy Szkołą Podstawową nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie i Johannes Gigas Schule w Lugde zorganizowana została w dniach od 9 do 13 maja 2016 roku.

 

Wymiana młodzieży polsko - niemieckiej odbyła się już po raz dziewiętnasty. Tym razem przyjechali do nas nasi przyjaciele z Niemiec i uczestniczyli w bogatym programie przygotowanym przez stronę polską. W pierwsze dwa dni nasi zachodni sąsiedzi mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w lekcjach zarówno w Szkole Podstawowej nr 2, jak i w Zespole Szkół w Przemkowie. Ponadto: byli z wizytą u Burmistrza Przemkowa- Jerzego Szczupaka, podziwiali przepiękne widoki z wieży widokowej w Przemkowskim Rezerwacie Przyrody oraz integrowali się przy wspólnym ognisku z kiełbaskami w gospodarstwie agroturystycznym u Gucmy w Ostaszowie.

W środę grupa polsko - niemiecka wyjechała na trzy dni do Wrocławia. Tam wszyscy razem zamieszkali w hotelu „Royal” i zwiedzali ciekawe miejsca. Największe wrażenie wywarły na naszych gościach, między innymi: PANORAMA RACŁAWICKA, AFRYKARIUM I PARK LINOWY na Wyspie Opatowickiej.

Wymiana młodzieży 2016 zakończyła się w piątek. Pożegnanie naszych przyjaciół odbyło się tuż przy granicy polsko - niemieckiej z nadzieję na spotkanie w przyszłym roku. Polały się też łzy! Sponsorami wymiany w tym roku byli:

· Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie,

· Rodzice uczestników wymiany,

· Burmistrz Przemkowa.

W następnym roku grupa polska wyjeżdża do Niemiec.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2018 Przemków Rights Reserved.