foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Już po raz XII uczestnicy XV Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina w Przemkowie mogli aktywnie uczestniczyć w Ogólnopolskim Biegu po Miód po ulicach Przemkowa pod patronatem Mistrza Świata w triathlonie Jerzego Górskiego.


W zawodach mogli uczestniczyć wszyscy chętni bez względu na wiek i kondycję fizyczną, gdyż bieg odbył się dla różnych kategorii wiekowych oraz na różnych dystansach:
1. przedszkolaki, osoby niepełnosprawne – 225 metrów
2. szkoły podstawowe I-II kl. – 500 m,
3. klasy III-IV i V-VI - 1000 m,
4. gimnazja 2250 m
5. szkoły średnie i dorośli 4500 m
Po raz pierwszy osobną kategorię stanowili chodziarze nordic walking, dla których dystans wyniósł 4500 m.


Tradycyjnie zawody otworzył bieg osób niepełnosprawnych, które na start biegu przemaszerowały barwnym korowodem wprost z XI Spotkania Osób Niepełnosprawnych przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Przemkowie.


Każdy z uczestników biegu otrzymał okolicznościową czarkę z miodem z XV Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina oraz certyfikat uczestnictwa. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali dyplomy, medale oraz książki sportowe. Zawodników dopingował obecny na święcie - Mistrz Olimpijski w skokach narciarskich - Wojciech Fortuna oraz prowadzący zawody Jerzy Górski.


Ogółem w XII Ogólnopolskim Biegu po Miód wystartowało 749 osób, wśród których najliczniejszą grupę stanowiły przedszkolaki (158). W biegu głównym wystartowało 18 zawodników z Przemkowa, w tym 5 kobiet, w kategorii nornic walking naszą gminę reprezentowało 10 kobiet.

STATYSYKI


Zwycięzcy poszczególnych kategorii

Kat: I –II klasy DZIEWCZĘTA Kat: I –II klasy CHŁOPCY
1. Olga Tyrpak 1. Daniel Pachla
2. Aleksandra Kania 2. Karol Skraba
3. Ola Cieślewicz 3. Kamil Grygorczyk


Kat: III-IV klasy DZIEWCZĘTA Kat: III-IV klasy CHŁOPCY
1. Aleksandra Organa 4,13 1. Błażej Kowalski 3,55
2. Emilia Pałka 4,14 2. Sebastian Komarnicki 3,56
3. Maja Krajewska 4,15 3. Michał Adamski 3,57


Kat: V-VI klasy DZIEWCZĘTA Kat: V-VI klasy CHŁOPCY
1. Amelia Głowacka 4,01 1. Maciej Skraba 3,31
2. Julia Pałka 4,02 2. Maksymilian Duma 3,34
3. Sandra Korytek 4,06 3. Kacper Kowalczyk 3,36


Kat: gimnazjum DZIEWCZĘTA Kat: gimnazjum CHŁOPCY
1. Natalia Kotlarz 9,27 1. Szymon Stankiewicz 7,57
2. Jagoda Krystkowiak 9,36 2. Aleksander Rzepecki 8,04
3. Wiktoria Miller 11,01 3. Tymoteusz Łeszyk 8,21


Kat: Nordic Walking Kobiety Kat: NordicWalking Mężczyźni
1. Anna Zaczyńska 1. Krzysztof Skiba
2. Lucyna Stępień 2. Ireneusz Lubiatowski
3. Renata Jędrasiak 3. Albert Skierś


BIEG GŁÓWNY
Kat: generalna Kobiet Kat: generalna Mężczyzn
1. Urszula Olejniczak 18,44 1. Aleksander Wostal 14,04
2. Liliana Filak 18,56 2. Bartosz Kwieciński 14,28
3. Agnieszka Piech 18,56 3. Mariusz Plesiński 14,38

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2017 Przemków Rights Reserved.