foto1
foto1
foto1
foto1

Szymon Dryja Mistrzem Polski Amatorów i Mistrzem Dolnego Śląska w Szachac Szybkich.

W dniach 20-21 maja 2017 r. w Klubie Bolko w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. W poprzednich latach Mistrzostwa odbywały się w Żarowie i za każdym razem gromadziły około 140 osób. Tym razem został pobity rekord frekwencji – w turnieju zagrało 172 młodych szachistów w kilku kategoriach. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. W kategorii chłopców do lat 18 I miejsce zajął i został Mistrzem Dolnego Śląska uczeń pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie - Szymon Dryja.

Jest to kolejny sukces Szymona w tym roku. W kwietniu Szymon został Mistrzem Polski Amatorów. O tytuł Mistrza Polski Amatorów w Szachach Szybkich rywalizowało 156 zawodników z całej Polski. Nazwa szachy szybkie związana jest z długością trwania jednej partii – 15 minut. To czas, w którym zawodnicy wykonują nawet kilkadziesiąt ruchów na szachownicy, analizując jednocześnie różne warianty taktyczne. Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki uhonorował najbardziej utytułowanych zawodników Mistrzostw Polski Amatorów w Szachach Szybkich gratulując wspaniałej rywalizacji życzył kolejnych sukcesów wszystkim uczestnikom. Po 9 rundach i 702 rozegranych spotkaniach wyłoniono Mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach. Zwycięzcy gratulujemy!