foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Srebro dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Baseballu, które odbyły się w Miejskiej Górce w dniach 20-22.10.2017 r. Jest to najważniejszy turniej baseballowy dla kategorii wiekowej 9 – 12 lat, w których uczestniczyli baseballisci z SP nr 1 – Waleczni Przemków.

 

W mistrzostwach wzięły udział drużyny – UKS ZSZ Wołów, UKS Wilki Witnica, Klub Sportowy Barons Wrocław, Towarzystwo Sympatyków Basebollu Demony Miejska Górka. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach baseballowych w atmosferze zdrowej rywalizacji.

Zwycięstwo Walecznych Przemków nad Demonami Miejska Górka, KSB Wrocław oraz UKS Wołów pozwoliło uplasować się na drugim miejscu klasyfikacji. Jest to historyczny moment dla przemkowskiej drużyny i ogromny sukces.

Na wynik wspólnie pracowali: Gabriel Bokacz - łapacz, Kacper Waśko – miotacz, Bartek Balik - pierwszobazowy, Bartek Kurkowski – drugobazowy, Dominik Bogucki – trzeciobazowy, Dawid Habura – łącznik oraz zapołowi: Fabian Więckowski, Błażej Marciniak i Kryspin Kałużny. Na szczególne wyróżnienie zasługują mocne, precyzyjne rzuty naszego miotacza – Kacpra Waśko oraz odbicie Home Run (odbicie za płot boiska) Gabrysia Bokacza, za co otrzymał nagrodę indywidualną.

Wszyscy zawodnicy odebrali puchar oraz złote medale.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.