foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

  Tegoroczne obchody z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, trwały już od 9 listopada. Dziękujemy organizatorom oraz uczestnikom obchodów za tak bogate upamiętnienie tego dnia.

 

Uroczystości rozpoczęły się w czwartek w Publicznej Szkole Podstawowej w Wysokiej uroczystym apelem, następnie odbył się marsz po ulicach wsi Wysoka.

Kolejnego dnia, 10 listopada, przy współpracy z Zespołem Szkół w Przemkowie, Szkołą Podstawową nr 1 oraz Publicznym Przedszkolem nr 1 w Przemkowie odbył się coroczny Marsz Niepodległości. Na czele przemarszu stanął Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemkowie Janusz Matuszak, dyrektorzy szkół wraz z uczniami przemkowskich szkół i przedszkola. Marsz Niepodległości przebiegał ulicami Przemkowa, etapem końcowym było spotkanie się wszystkich pod Urzędem Miejskim .

11 listopada obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele Miłosierdzia Bożego w Przemkowie, przemarsz na uroczysty apel do Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie poprowadziła Przemkowska Orkiestra Dęta. O godz. 12:00 rozpoczęła się msza w kościele pw. WNMP w Przemkowie, po mszy na czele z Przemkowską Orkiestrą Dętą uczestnicy obchodów przemaszerowali pod Pomnik Dzieci Wojny gdzie członkowie Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce Oddział w Przemkowie poprowadzili oficjalną część uroczystości. Po odśpiewaniu hymnów w części artystycznej wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Przemkowie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie.

Na zakończenie tego dnia odbył się już V Turniej Brydżowy Par z okazji Święta Niepodległości, pod patronatem Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka.

 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.