foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Grand Prix X Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Vivat Polonia” trafił do Przemkowianki - Angeliki Maszczak, za wykonanie piosenki pt.:„Historie zagubione”.

 

Jubileuszowy X Festiwal Piosenki Patriotycznej „Vivat Polonia” rozbrzmiewał pieśniami o treściach patriotycznych. W eliminacjach na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie wzięło udział 71 wykonawców w kilku kategoriach wiekowych. Nawiązując do najszlachetniejszej polskiej tradycji, służącej popularyzacji piosenki patriotycznej, uczestnicy festiwalu zaprezentowali wspaniałe treści, które poruszyły zebranych. Koncert finałowy poprzedziły eliminacje, na których wyłoniono najlepszych wokalistów i zespoły.

Głównym organizatorem Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Vivat Polonia” był Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie. Finałowy koncert swoją obecnością zaszczycił Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, który powiedział: cyt: ”Chcemy, aby Polacy byli wspólnotą. A będą nią, jak będą sięgać do historii, jeżeli będą śpiewać piosenki i w nich odnajdywać wzorce. To są przepiękne melodie, a śpiew łączy„.

Impreza służyła popularyzacji treści patriotycznych, ale była także elementem obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.