foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień zatwierdziła listę laureatów tegorocznego konkursu stypendialnego "zDolny Śląsk". Z powiatu polkowickiego Stypendium „zDolny Śląsk” otrzymało tylko dwoje uczniów. Wśród nich po raz drugi z rzędu Laureatem Stypendium „zDolny Śląsk” wśród uczniów szkół podstawowych został Michał Dźwigaj, którego nagrodzono za osiągnięcia naukowe.

 

Do tegorocznego konkursu wpłynęło ponad 250 wniosków, z których Kapituła przyznała 56 stypendiów. Dla uczniów i absolwentów szkół podstawowych przyznano 14 stypendiów, dla uczniów i absolwentów gimnazjów 22, zaś dla uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych 20. Zdolni mieszkańcy Dolnego Śląska zostali docenieni za osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe i działalność społeczną. 

Michał Dźwigaj jest uczniem klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie. Osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce. Ma wiele osiągnięć matematycznych na szczeblu gminy, powiatu czy też województwa i kraju. Wśród nich wymienić można: I miejsce w powiatowym konkursie „Mała Olimpiada Matematyczna”, IX miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki OLIMPUS, bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY, bardzo dobry wynik w ogólnopolskich konkursach matematycznych MAKS MATEMATYCZNY, ALFIK MATEMATYCZNY, w ogólnopolskim konkursie MAT Michał zajął 2 miejsce w województwie dolnośląskim. Po raz drugi Michał awansował również do finału ogólnopolskiego Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea 2016/2017.

Jak widać uczeń wykazuje szczególne uzdolnienia w zakresie matematyki. Z sukcesami bierze udział w konkursach przyrodniczych i języka niemieckiego. Interesują go gry i łamigłówki logiczne. Ma również osiągnięcia na polu szachowym. Od czterech lat jest członkiem szkolnej drużyny szachowej. Uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach szachowych, należy do UKS „Szach-Mat Przemków”. Od niedawna pasją Michała stała się robotyka. Od września br. uczęszcza na zajęcia robotyki w Gminnym Centrum Robotyki w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Jest także ministrantem w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Przemkowie.

Akt Stypendialny Michał otrzymał 18 listopada z rąk przedstawicieli władz samorządowych regionu, przedstawicieli Dolnośląskiej Kapituły Wspierania Uzdolnień, w tym od prezesa Fundacji Edukacji Międzynarodowej. Uroczysta Gala została zorganizowana w siedzibie Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu. W Gali uczestniczyli przedstawiciele Dolnośląskiej Kapituły Wspierania Uzdolnień, Urzędu Marszałkowskiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Galę relacjonowała Telewizja Wrocław w programie Fakty w dniu 18 listopada 2017: http://wroclaw.tvp.pl/34871073/18112017-1830.

Michałowi i jego rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.