foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, chociaż przeciwności w życiu bywa wiele: i tych rodzinnych i materialnych, a często i zdrowotnych. Jednak, jak widać: jest to możliwe…To wielki dar od losu móc przeżyć wspólnie ze współmałżonkiem 50 lat. Żywym tego dowodem byli Jubilaci, którzy 17 listopada 2017 roku świętowali w Urzędzie Stanu Cywilnego w Przemkowie swoje „Złote Gody”.

 

Przed kierownikiem USC, w obecności świadków, złożyli Oni oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński, wypowiadając słowa przysięgi składanej przez młode pary do dziś, a mianowicie: „Świadomi praw i obowiązków, wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczamy, że wstępujemy w związek małżeński i przyrzekamy uczynić wszystko, aby małżeństwo nasze było zgodne szczęśliwe i trwałe.”

W gronie Szanowanych Jubilatów znaleźli się Państwo: Irena i Ferdynand Rejmentowie, Irena i Jan Wolaninowie, Wiera i Franciszek Gabinetowie.

Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat są nagradzane w naszym Kraju na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach - specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji wraz z życzeniami dokonał Burmistrz Przemkowa – Pan Jerzy Szczupak. Złożył Jubilatom serdeczne życzenia długich i jeszcze piękniejszych wspólnych lat w zdrowiu, pomyślności i wzajemnej miłości. Zwracając się do Jubilatów Pan Burmistrz podkreślił, że takie jubileusze są zarówno dowodem zrozumienia istoty związku małżeńskiego jak i doskonałym przykładem dla młodych pokoleń.

Jubilatom życzymy dużo szczęścia.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.