foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

30 listopada 2017 roku Patrycja Piech, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im Ireny Sendler w Przemkowie, odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

 

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom z rejonu wrocławskiego i legnickiego odbyła się w Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu. W uroczystości uczestniczył Dolnośląski Kurator Oświaty pan Roman Kowalczyk, który życzył uczniom wielu przeszkód, ponieważ to one motywują do działania i osiania sukcesów.

O stypendium Prezesa Rady Ministrów mogli ubiegać się uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen lub uzyskując szczególne osiągnięcia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Patrycja spełniła pierwszy warunek uzyskując promocję z wyróżnieniem i najwyższą średnią w naszej szkole. Uczennica osiąga też sukcesy w Olimpiadzie Przedsiębiorczości, jest członkiem szkolnej drużyny szachowej, zastępcą przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Jest zaangażowana w organizację imprez i uroczystości szkolnych. Pracuje jako wolontariusz w projekcie „Logiczne myślenie – pierwszy krok do sukcesu”.

Podczas uroczystości prezentowane były sylwetki wybitnych naukowców, kompozytorów i malarzy. Oprawę muzyczną przygotowali wychowankowie Centrum Kultury AGORA.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.