foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

8 grudnia br.  jak co roku w przemkowskim Hufcu Pracy odbyły się Mikołajki.  Już tradycją stało się, iż przemkowski hufiec obchodzi je na sportowo.

W Mikołajkowym Turnieju Mini Piłki Siatkowej udział wzięła młodzież i absolwenci z Hufca Pracy, Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie rywalizowali ze sobą w systemie rozgrywek – każdy z każdym do dwóch wygranych setów. W przeprowadzeniu turnieju i sędziowaniu podczas rozgrywek pomogli nam p. Adam Rusynko i p. Iwona Mokwińska nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Przemkowie. Zawodnicy wykazali się dużą walecznością oraz dobrym opanowaniem techniki gry. Na twarzach młodzieży pojawiało się skupienie oraz sportowa, zdrowa rywalizacja. Celem turnieju była popularyzacja piłki siatkowej wśród młodych ludzi, jako formy aktywnego wypoczynku, integracja międzyszkolna, zachęcenie uczniów do aktywności ruchowej i sportu, wyrobienie nawyków samodzielnego usprawniania się, ukazanie zdrowotnych aspektów czynnej rekreacji i sportu w życiu człowieka. Podczas turnieju uczestnikom dopisywały dobre humory oraz miła i zdrowa rywalizacja. Turniej pokazał prawdziwą idee barona Pierre de Coubertina, w której liczy się udział a nie zajęte miejsce w zawodach, a zasada fair-play jest najważniejsza.                                                                                                                                       

Po zaciętych setach i bardzo wyrównanej grze dotarliśmy do końca, ale jak to w turniejach bywa zwycięzca mógł być tylko jeden. Została nim drużyna „Zemsta za październik”. W czołówce uplasowała się na drugim miejscu drużyna hufca „AllPlayer”, a trzecie miejsc zajął zespół „Gwardia LO". Statuetki i nagrody zwycięzcom oraz słodkości wszystkim uczestnikom wręczył oczywiście Święty Mikołaj, którego nie mogło zabraknąć w tym dniu na sali. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za dobrą zabawę i grę zgodną z zasadami fair-play.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.