foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

26 maja 2018 r. w Centrum Sportowym Hasta la Vista we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach do lat 7. W turnieju udział wzięło 72 szachistów (50 chłopców i 22 dziewczynki). Przemków reprezentował przedszkolak z Publicznego Przedszkola nr 1 - Maciej Marciniak.

 

O godzinie 9:00 gości, zawodników i ich opiekunów przywitała Gospodarz Mistrzostw – Arcymistrzyni Monika Krupa oraz sędzia główny mistrzostw Rafał Siwik. Mistrzostwa rozgrywano systemem szwajcarskim, tempem 20 minut na zawodnika na dystansie 6 rund.

Maciej w pierwszej rundzie trafił na zawodnika - KS AZS Wratislavia którego po emocjonującej walce pokonał. Druga runda to remis z przedszkolakiem z Przedszkola Na Orlej Polanie w Ziębicach. Trzecia i czwarta runda to kolejne zwycięstwa z zawodnikami KSz Polonia Wrocław i KSz Jelonka Jelenia Góra. W piątej rundzie przyszła porażka z faworytem gospodarzy - KSz Polonia Wrocław.

Maciej szóstą rundę zakończył szybkim zwycięstwem z przedszkolakiem z Oławy i cały turniej z dorobkiem 4,5 pkt. co pozwoliło zająć piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach do lat 7.

Dodatkową nagrodą było uzyskanie IV kat. szachowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.