foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

DSC_0371.jpg25 lipca 2018 r. w Urzędzie Miejskim odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Maria i Jan Brodowie, Jadwiga i Józef Klukowscy, Helena i Józef Ryżowie. Medale wręczył jubilatom Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak.

 Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka.

Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, chociaż przeciwności w życiu bywa wiele: i tych rodzinnych i materialnych, a często i zdrowotnych. Jednak, jak widać: jest to możliwe…To wielki dar od losu móc przeżyć wspólnie ze współmałżonkiem 50 lat.

Żywym tego dowodem byli Jubilaci, którzy 25 lipca 2018 roku świętowali w Urzędzie Stanu Cywilnego w Przemkowie swoje „Złote Gody”.

Przed kierownikiem USC, w obecności świadków złożyli Oni oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński, wypowiadając słowa przysięgi składanej przez młode pary do dziś, a mianowicie: „Świadomi praw i obowiązków, wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczamy, że wstępujemy w związek małżeński i przyrzekamy uczynić wszystko, aby małżeństwo nasze było zgodne szczęśliwe i trwałe.”

W gronie Szanowanych Jubilatów znaleźli się Państwo: Maria i Jan Brodowie, Jadwiga i Józef Klukowscy, Helena i Józef Ryżowie.

Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat są nagradzane w naszym Kraju na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach - specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji wraz z życzeniami dokonał Burmistrz PrzemkowaPan Jerzy Szczupak. Złożył On Jubilatom serdeczne życzenia długich i jeszcze piękniejszych wspólnych lat w zdrowiu, pomyślności i wzajemnej miłości.

Zwracając się do Jubilatów Pan Burmistrz podkreślił, że takie jubileusze są zarówno dowodem zrozumienia istoty związku małżeńskiego jak i doskonałym przykładem dla młodych pokoleń.

Życzymy Jubilatom dużo szczęścia.

DSC_0371.jpg

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.