foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

13 października 2018 r. UKS „Szach-Mat Przemków”, na zlecenie Dolnośląskiego Związku Szachowego, przeprowadził  Drużynowe Mistrzostwa Juniorów w Szachach Szybkich.

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Bogumiły Ornatowskiej-Cichoszewskiej zawody zorganizowano w Przemkowskim Ośrodku Kultury.

Turniej rozpoczął o godz. 13.00 Wiceprezes UKS „Szach-Mat Przemków” Pan Dariusz Dźwigaj, który wraz z Burmistrzem Przemkowa Panem Jerzym Szczupakiem oraz Sekretarzem DZSzach Panem Piotrem Klukiewiczem przywitali wszystkich przyjezdnych zawodników z Dolnego Śląska. Następnie Pani Katarzyna Tarawska - członek UKS Szach-Mat Przemków przekazała uczestnikom wydarzenia ustną informację o przedmiocie działalności, produktach i usługach „Energetyka” sp. z o.o.

Turniej sędziował sędzia klasy centralnej Pan Artur Adamek, który przed rozpoczęciem turnieju przypomniał o najważniejszych zasadach obowiązujących przy szachownicy podczas gry.

W turnieju szachowym wzięły udział 22 drużyny czyli 88 osób (drużyna składała się bowiem z czterech zawodników). Zawodnicy przyjechali z trenerami oraz opiekunami. Ogółem odbiorców wydarzenia było ok. 120 osób.

Drużyny, który wzięły udział w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich:

- MDK Fabryczna Polonia Wrocław,

- Miedź Legnica,

- UKS SP3 w Bogatyni,

- MUKS MDK Śródmieście Wrocław,

- KS AZS Wratislavia,

- UKS Szach-Mat Przemków,

- Jelonka Jelenia Góra,

- GLKS Goniec Żarów,

- Wrocławski Klub Szachowy Hetman.

Turniej rozegrano na dystansie 7 rund tempo gry 10+5’ na zawodnika systemem szwajcarskim.

Po piątej rundzie przewidziano ciepły posiłek dla zawodników. W trakcie gry opiekunowie oraz trenerzy mogli skorzystać z darmowej kafejki.

Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich odbyły się w przyjaznej atmosferze, ale nie pozbawionej emocji. Walka o czołowe miejsca trwała do ostatnich sekund ostatniej rundy. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna  MDK Fabryczna Polonia Wrocław II, drugie miejsce Miedź Legnica I, trzecie miejsce MDK Fabryczna Polonia Wrocław I.

Drużynom zostały wręczone puchary oraz dyplomy, zawodnikom medale, książki o tematyce szachowej, czasopisma Penelopa oraz na osłodzenie czarki z miodem. Nagrodzeni zostali również (nagrody rzeczowe: zegar szachowy, książki o tematyce szachowej) zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca na poszczególnych szachownicach.

Drużynom z „UKS Szach-Mat Przemków” nie udało się znaleźć w trójce nagradzanych, ale wszyscy walczyli bardzo dzielnie starając się o uzyskanie kolejnych punktów.

Dziękujemy serdecznie Wszystkim za udzielone wsparcie oraz wyrozumiałość !!! Zawodnikom dziękujemy za udział!!!

 

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.