foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Głównym celem projektu „Przemkowska Liga Szachowa 2018”, który realizowany był w dniach 29-30.09.2018 r. w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie było uczczenie przez szachistów 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W turnieju pojawiły się akcenty patriotyczne związane z obchodami rocznicy.

 

Zawodników powitała dyrektor Zespołu Szkół  Pani Monika Dźwigaj, życząc uczestnikom dobrych wyników.

Sam turniej dedykowany był rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W czasie turnieju szachowego zorganizowano konkurs na przedstawienie prac plastycznych o tematyce patriotycznej przez zawodników biorących udział w turnieju szachowym. Organizatorzy przy okazji spotkań przy szachownicy chcieli rozwijać wśród młodych ludzi poczucie dumy z historycznych osiągnięć polskiego społeczeństwa.

Konkurs wygrała zawodniczka UKS Szach-Mat Przemków Klaudia Kuczak lat 7, która wykazała się  umiejętnościami szachowymi jak i  zdolnościami plastycznymi. Brawo raz jeszcze!!!

W turnieju szachowym ogółem udział wzięło 55 zawodników. Przemków odwiedzili zawodnicy z klubów szachowych: KSz Stilon Gorzów Wlkp., UKS SP3 w Bogatyni, KSz Miedź Legnica, GLKS Goniec Żarów, MUKS MDK Śródmieście Wrocław, Hetman Wschowa.

Turniej klasyfikacyjny okazał się szczęśliwy dla zawodników, gdyż pojawiły się kolejne zdobyte kategorie szachowe. W klubie szachowym z Przemkowa, Jakub Wiśniewski oraz Aleksander Mydłowski wypełnili normę rankingową na III kategorię szachową!!! Turniej sędziował Artur Adamek sędzia klasy centralnej.

Turniej  przebiegał w spokojnej i sportowej atmosferze. W międzyczasie uczestnicy turnieju raczyli się słodkim poczęstunkiem.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce Ośrodek Działaj Lokalnie Fundacja Wrzosowa Kraina.

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Copyright © 2019 Przemków Rights Reserved.