Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie zajęła III miejsce w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych i uzyskała awans do Finału Ogólnopolskiego.

We wtorek 17 grudnia 2019 r. Centrum Kreatywności TALENT we Wrocławiu gościło Mistrzów Powiatów Dolnego Śląska w szachach drużynowych w Finale Dolnośląskim Igrzysk Dzieci (uczniowie do klasy szóstej) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (uczniowie z klas 7-8). Szkołę Podstawową nr 1 im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie reprezentowała drużyna w składzie: Adrian Tarawski, Michał Dźwigaj, Michał Marciniak i Małgorzata Rapkowska. Opiekunem drużyny był pan Dariusz Dźwigaj. Nasza drużyna tydzień wcześniej została Mistrzem Powiatu Polkowickiego i uzyskała awans do Finału Dolnośląskiego.

Do Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej zakwalifikowało się 21 drużyn m.in. z Wrocławia, Legnicy, Jeleniej Góry, Lubina, Strzegomia czy Wałbrzycha oraz oczywiście drużyna z Przemkowa. Mistrzostwa rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, tempem 15 minut na zawodnika. Trzy najlepsze zespoły uzyskiwały awans do Finału Ogólnopolskiego.

Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie. Walka toczyła się od pierwszej do ostatniej rundy, a nawet do ostatniego posunięcia bierką. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie po siedmiu rundach zgromadziła 9 punktów, wygrała 3 mecze, trzy zremisowała i tylko 1 przegrała z drużyną SP nr 76 z Wrocławia. Zdobyła tyle samo dużych punktów co trzy inne drużyny. O końcowym wyniku decydowały punkty zgromadzone przez zawodników na kolejnych szachownicach. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie zajęła III miejsce w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej i uzyskała awans do Finału Ogólnopolskiego. To ogromny sukces. Dotychczas żadnej szkolnej drużynie z Przemkowa nie udało się zająć miejsca na podium w etapie wojewódzkim i uzyskać awansu do szczebla centralnego. Gratulujemy!!!