Gmina Przemków skorzysta ze wsparcia Funduszu Inwestycji Samorządowych, czyli tarczy inwestycyjnej dla samorządów.

Wczoraj Minister Gospodarki Jadwiga Emilewicz poinformowała, że jego wartość wyniesie 6 mld zł. Środki te trafią do samorządów, które w wyniku epidemii koronawirusa utraciły część wpływów do budżetu z podatki CIT i PIT, a tym samym musiały skorygować swoje zamierzenia inwestycyjne, często znacznie je ograniczając lub całkowicie rezygnując z wcześniej zaplanowanych zadań.

Gmina Przemków może liczyć na wsparcie w wysokości 614  595 zł.

Poziom wsparcia wyliczany jest w oparciu o algorytm uwzględniający m.in. kondycję finansową jednostki, wysokość planowanych nakładów inwestycyjnych oraz liczbę ludności. Otrzymane przez gminę środki będą mogły być wykorzystane na realizację lokalnych inwestycji lub jako wkład własny przy inwestycjach, na które gmina stara się pozyskać dofinansowanie ze środków zewnętrznych, do końca 2022 roku.

„Z całą pewnością jest to ogromna pomoc dla naszego budżetu, dzięki której możliwa będzie realizacja zadań inwestycyjnych, których wykonanie byłoby zagrożone lub niemożliwe. Potrzeby Przemkowa są ogromne a wszystkie zadania planowane przy jak największym wsparciu z zewnątrz. Po raz kolejny swoje wsparcie i pomoc dla gminy okazał poseł Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, dla którego niezmiennie bliskie są problemy mieszkańców naszego regionu, za co chciałbym serdecznie podziękować” – mówi Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak.