Szanowni Państwo, informujemy, że zgodnie z danymi Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Polkowicach 49 osób na terenie powiatu polkowickiego objętych zostało kwarantanną, w tym 7 osób z terenu Gminy Przemków. W powiecie polkowickim mamy pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. Zdiagnozowany pacjent to mieszkaniec gminy Grębocice.

Osoby, które objęte są kwarantanną, to nie tylko osoby związane z osobą zarażoną, ale także takie, które wróciły z zagranicy.

Przypominamy, że osoby objęte kwarantanną mają całkowity zakaz opuszczania miejsca, w którym się znajdują. Za złamanie tego zakazu grozi kara grzywny w wysokości nawet 5 tys. zł. Każdy przypadek podejrzenia złamania prawa związanego z obowiązkiem kwarantanny powinien zostać zgłoszony do Sanepidu.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby stosowali się do zaleceń służb i opuszczali swoje domy tylko w pilnych sytuacjach. Nie bądźmy obojętni i zwracajmy uwagę osobom niestosującym się do zaleceń, szczególnie objętych kwarantanną.

Tereny przyszkolne, place zabaw, boiska, siłownie zewnętrzne, na czas stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce są wyłączone z użytkowania. Miejsca rekreacji na terenie Gminy Przemków zostały zamknięte i obowiązuje całkowity zakaz korzystania z nich.

Akcja #zostańwdomu ma uzasadnienie. Bądźmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, przede wszystkim za dzieci, a także członków rodziny, w tym szczególnie seniorów. Przestrzegajmy zakazu korzystania z obiektów i placów wyłączonych z użytkowania.