18,5 tys. złotych zebrano 6 marca br. podczas koncertu charytatywnego PRZEMKÓW DLA UKRAINY. Mieszkańcy Przemkowa tłumnie przybyli do POK udowadniając, że los naszych sąsiadów zza wschodniej granicy cierpiących z powodu działań wojennych nie jest im obojętny.

Podczas koncertu zaprezentowały się lokalne zespoły i chóry: Zespół taneczny CYKADY, Przemkowska Orkiestra Dęta, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca ŁASTIWCZATA i ŁASTIWOCZKA, Zespół Ludowy TĘCZA ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej, Zespół Folklorystyczny MARZENIE, Chór Parafii Greckokatolickiej pw. Świętych Kosmy i Damian w Przemkowie, Chór Parafii Prawosławnej pw. Świętego Archanioła Michała w Przemkowie, Schola z Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Przemkowie. Koncert zakończył się modlitwą ekumeniczną o pokój na Ukrainie.

W czasie trwania koncertu sprzedawane były ciasta, które Przemkowianie dostarczali w odpowiedzi na ogłoszone apele. Przez cały czas strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz motocykliści ze Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji z Przemkowa zbierali pieniądze do specjalnie przygotowanych puszek.

Kieruję szczere podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji koncertu i wsparli jego cel. Udowodniliśmy, że nie jesteśmy obojętni wobec krzywdy naszych sąsiadów. Dziękuję za zaangażowanie wszystkim mieszkańcom, parafiom, księżom, stowarzyszeniom, zespołom i osobom prywatnym. Przed nami ciężki czas, ale wierzę w to, że razem, wspólnie, poradzimy sobie z wszystkimi przeciwnościami. Licząc na Państwa dalsze zaangażowanie, dziękuję za dotychczasowe spontaniczne akcje i pomoc” – podsumował burmistrz Jerzy Szczupak.