11 maja 2024 r. w Przemkowie miało miejsce święto piosenki ludowej – Przegląd zespołów i kapel ludowych pn. „MAJ NA LUDOWO”.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 13.00 mszą świętą w kościele pw. WNMP w Przemkowie, w której udział wzięły zaproszone zespoły ludowe. Po mszy świętej, ulicami miasta w promieniach słońca i przy eskorcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemkowie bezpiecznie przemaszerował do Przemkowskiego Ośrodka Kultury kolorowy korowód zespołów z muzyką i śpiewem na ustach. Po oficjalnym otwarciu przeglądu przez Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka rozpoczęła się prawdziwa uczta duchowa dla miłośników piosenki ludowej. Na scenie wystąpił jako pierwszy, czyniąc honory gospodarza, zespół MARZENIE ze Szklarek. Potem kolejno koncert dały takie zespoły jak:
1/ Marzenie z gminy Kłodzko
2/ Echo z Chocianowca
3/ Złote Nutki z Przedwojowa
4/ Polanie ze Środy Śląskiej
5/ Kowarskie Wrzosy z Kowar
6/ Lubin z Krzeczyna Wielkiego.
W sumie w przeglądzie udział wzięło 150 osób. W imprezie uczestniczył redaktor Radia Zachód Pan Jerzy Kulka, który promuje nie tylko zespół Marzenie ze Szklarek, ale również gminę Przemków na antenie radia. Film z przeglądu można zobaczyć na kanale you tube.
Organizatorzy i członkowie zespołu Marzenie dziękują wszystkim miłośnikom muzyki ludowej, którzy uczestniczyli w przeglądzie. Kierownik zespołu „Marzenie” Jadwiga Dziadykiewicz dziękuje panu Burmistrzowi Jerzemu Szczupakowi za wsparcie finansowe; pani Dyrektor Bogumile Orantowskiej-Cichoszewskiej oraz pracownikom POKiB, panu Andrzejowi Kurylas oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemkowie za wsparcie organizacyjne. Wszystkim członkom zespołu Marzenie za ich zaangażowanie i determinację w przygotowaniach „Maja na ludowo”.