W dniach 14-15.09.2019 zespół folklorystyczny „Marzenie” ze Szklarek miał przyjemność wziąć udział w dożynkach Prezydenckich w Spale, reprezentując Dolny Śląsk, Powiat Polkowicki i Gminę Przemków.

„Pobyt w Spale dostarczył mnóstwo niepowtarzalnych przeżyć i wrażeń. Sama obecność w tzw. strefie ”O” uzmysłowiła nam, jak od środka wyglądają przygotowania na tak wielką skalę. Przejścia przez bramki, kontrole osobiste, pirotechniczne nie tylko nas, ale także wieńców dożynkowych. Nawet psy były zaangażowane do tego rodzaju kontroli. To była gorsza strona wyjazdu. Po takich przeżyciach niczym z filmu przyszedł czas na spotkania z parą prezydencką” – Jadwiga Dziadykiewicz Zespół Marzenie.

Pierwsze spotkanie miało miejsce przed mszą polową, Prezydent wręczał dyplomy, a potem oczywiście wspólne zdjęcia i rozmowy na temat wieńca dożynkowego. W czasie głównych uroczystości dożynkowych dwie panie z zespołu były zaproszone do zajęcia miejsca w  sektorze prezydenckim. Do drugiego spotkania doszło w godzinach popołudniowych przy stoisku Dolnego Śląska. Zespół miał przyjemność wspólnie zaśpiewać i zatańczyć z Prezydentem  RP i jego małżonką. Na zakończenie spotkania zespół przekazał upominek. Była to replika wykonanego przez mieszkańców Szklarek wieńca dożynkowego, wykonana z piernika przez Rafała Kuzyszyna.

Zespół „Marzenie” składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Przemkowa Jerzemu Szczupakowi i Staroście Polkowickiemu Kamilowi Ciupakowi za sfinansowanie wyjazdu na dożynki prezydenckie do Spały.