Na XIII Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska, który się odbył 19 listopada 2022 roku w Operze we Wrocławiu, zespół folklorystyczny „Marznie” reprezentował powiat polkowicki i gminę Przemków. Piękne głosy, akompaniament i barwne stroje zachwyciły zgromadzonych w operze wrocławskiej uczestników wydarzenia.

Promocja kultury ludowej, integracja i aktywizacja społeczności Dolnego Śląska, to tylko część celów tego niezwykłego wydarzenia, które każdego roku przyciąga rzeszę słuchaczy.

Festiwal został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a w ogłoszonym naborze zespołów na w/w festiwal zgłosiło się 45 zespołów. Na podstawie przesłanych materiałów muzycznych wyłoniono 18 uczestników festiwalu. W grupie, która przeszła przez gęste sito eliminacji, znalazł się właśnie zespół „Marzenie”.

Występ na deskach opery wrocławskiej, był niesamowitym przeżyciem dla członków zespołu. Dzięki uprzejmości Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka, który pokrył koszty wyjazdu do Wrocławia, zespół miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością.