11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r., po 123 latach zaborów.

11 listopada jako Święto Niepodległości ustanowił przedwojenny rząd Polski. Władze II RP chciały w ten sposób upamiętnić objęcie władzy w Warszawie przez Józefa Piłsudskiego. Święto Niepodległości zaczęto oficjalnie obchodzić 11 listopada 1937 roku (ustanowione zostało ustawą z dnia 23 kwietnia 1937r., zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945r., przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 r.).

11 listopada to święto, które co roku uroczyście obchodzone jest w całej Polsce. W wielu miastach organizowane są uroczystości patriotyczne, odbywają się uroczyste msze św. w intencji Ojczyzny, wspólne śpiewanie hymnu, koncerty patriotyczne, parady uliczne. Z uwagi na panującą obecnie pandemię, Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzimy w tym roku w odmiennej formie. Pamiętamy o wydarzeniach i ludziach, którzy walczyli o niepodległą Polskę, mając nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy, podobnie jak w latach ubiegłych, spotkamy się podczas uroczystości patriotycznych organizowanych w naszej Gminie.