Dojście do boiska Orlik na osiedlu Huta jest od niedawna przyjemniejsze i ciekawsze. A wszystko za sprawą nowopowstałego muralu na budynkach garażowych. Wcześniej, zniszczona elewacja budynku wyglądała smutnie i nie cieszyła oka spędzającej na boisku czasu młodzieży i dzieciom. Teraz kolorowy mural stanowi niewątpliwą ozdobę.

Mieszkańcy Przemkowa już od jakiegoś czasu mogą podziwiać niezwykłe „obrazy” w różnych miejscach na terenie naszego miasta. Ich pomysłodawcami i jednocześnie wykonawcami są bracia Paweł i Piotr Gębala. Młodzi Twórcy realizując z wielkim zaangażowaniem swoją pasję, w nietypowy sposób upiększają nasze miasto, zdobiąc stare, zniszczone mury na ulicach Przemkowa. Efekty ich prac, wykonanych z najwyższą starannością, z całą pewnością mają wpływ na poprawę wizerunku Przemkowa. Jednocześnie bracia pokazują jak młodzi ludzie mogą, rozwijając swoją pasję, tworzyć coś pozytywnego dla lokalnej społeczności.

Mural przy boisku Orlik powstał dzięki życzliwości burmistrza Jerzego Szczupaka, który udzielił pomocy finansowej na zakup farb i narzędzi do wykonania muralu. Przy jego wykonaniu Pawłowi i Piotrowi pomagali koledzy – Kamil Skraba, Fabian Więckowski i Fabian Sawicki. Oprócz wykonania samego muralu młodzi Przemkowianie wykosili przyległy teren i oczyścili chodnik, co zasługuje na wyraźne słowa podziękowania.
Doceniając lokalny patriotyzm Twórców oraz ich wielki talent i zaangażowanie, z niecierpliwością czekamy na kolejne kolorowe „ozdoby” naszego miasta.