Najmłodsi mieszkańcy osiedla Mała Huta mogą już korzystać z nowego i funkcjonalnego placu zabaw. Plac zabaw powstał z inicjatywy Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka oraz Radnego Rady Miejskiej w Przemkowie Szymona Lewandowskiego. „Urządzenia znajdujące się na placu zabaw od jakiegoś czasu nie nadawały się do użytku więc realizując prośby i potrzeby mieszkańców, finansując zadanie całkowicie ze środków własnych Gminy, wyłoniliśmy wykonawcę zadania i efekty jego pracy możemy już dzisiaj podziwiać na osiedlu Mała Huta” – powiedział Burmistrz Jerzy Szczupak.

Na placu zabaw pojawiły się dwa zestawy huśtawek, karuzela tarczowa z siedziskami, dwa bujaki, piaskownica, zestaw zabawowy Cool oraz ławeczki, kosz na śmieci i tablica z regulaminem placu zabaw. Koszt inwestycji to ponad 36 000 złotych. Wszystkie urządzenia posiadają stosowne certyfikaty bezpieczeństwa i znajdują się w odpowiednich odległościach od siebie, zapewniając bezpieczeństwo użytkowników.

Plac zabaw doskonale uzupełnia istniejącą na tym terenie siłownię zewnętrzną, tworząc na osiedlu Mała Huta strefę wypoczynku, zabawy i przede wszystkim miejsca bezpiecznego, zachęcającego zarówno dzieci w różnym wieku jak i dorosłych do aktywnego spędzania tam czasu wolnego.
„Projekty tego typu bardzo mnie cieszą, ponieważ takie miejsca, to nie tylko zabawa i aktywne spędzanie czasu, to także integracja mieszkańców, co również jest niezwykle ważne” – wyjaśnia Burmistrz Jerzy Szczupak.