Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Krzysztof Kubów, 17 marca br. odwiedził Przemków oceniając postępy prac lokalnych zadań inwestycyjnych, na które gmina Przemków pozyskała dofinansowanie m.in. w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Objeżdżając cały region sprawdzał jak w samorządach wydawane są rządowe środki na gminne inwestycje.

W towarzystwie burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka oraz zastępcy Magdaleny Kania, obejrzał postępy prac w centrum Przemkowa, gdzie prowadzona jest rewitalizacja jego centrum, a także wyremontowane odcinki dróg na ul. Kamiennej i Kościuszki, zadania dofinansowanego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Cały czas staram się odwiedzać gminy zagłębia miedziowego. Przemków jest mi bliski sercu, staram się być tutaj regularnie i patrzeć, jak pięknie rozwija się to miasto. Z przyjemnością wizytowałem dzisiaj postęp prac w rynku i drogę przy ulicy Kamiennej, którą jeszcze nie tak dawno widzieliśmy w zupełnie innym stanie, niż dzisiaj. Bardzo mnie to cieszy i dumny jestem z tego, że mamy tak znakomitych gospodarzy w całym zagłębiu miedziowym, a na Przemków patrzę w sposób szczególnie przychylny – powiedział minister Krzysztof Kubów.

Z postępów prac i efektów tych już zakończonych inwestycji, możliwych dzięki pozyskanym funduszom, nie kryje dumy Burmistrz Przemkowa:
Przede wszystkim bardzo się cieszę, że po raz kolejny gościmy u na ministra, bo jakiś czas temu mówiliśmy wspólnie o tym, co będzie zrobione, a dzisiaj możemy pochwalić się tym, co już jest zrobione. Rewitalizacja centrum to flagowa nasza inwestycja, o którą mieszkańcy zabiegali i prosili. W końcu Przemków będzie miał rynek z prawdziwego zdarzenia, a nie ukrywam, że nie byłoby to możliwe bez pomocy ministra Krzysztofa Kubowa i bez środków rządowych w ramach Polskiego Ładu i RFIL-u.

Rewitalizacja zabytkowego centrum Przemkowa ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Uczestnicy Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina z całą pewnością będą mogli podziwiać efekt prac.