W piątek, 08 listopada 2019 roku o godzinie 16:00 w świetlicy Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie przy ul. Leśna Góra 3,  rozpoczął się VII Turniej Brydżowy Par „VII BRYDŻ NIEPODLEGŁOŚCIOWY – PRZEMKÓW’2019”.

Turniej zorganizowała Sekcja Brydżowa KARO MGKS ZAMET PRZEMKÓW przy współudziale Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, który kolejny raz udzielił brydżystom gościny. Turniej odbył się pod patronatem  Burmistrza Przemkowa, pana Jerzego Szczupaka i został zorganizowany jako  impreza towarzysząca  w obchodach Święta Niepodległości. Brydżyści walczyli o Puchar Burmistrza Przemkowa.

W turnieju brało udział 8  par z Przemkowa i Lubina. Tym razem zabrakło brydżystów ze Szprotawy. Wykaz par:

  1. Czesława Skowrońska i Janusz Zajączkowski (Lubin)
  2. Marek Mazurek i Bolesław Szkodziński (Lubin)
  3. Krystyna Baj i Dariusz Kalibabaka (Lubin)
  4. Władysław Baranowski i Marian Baj (Lubin)
  5. Andrzej Łada i Marek Jakubowski (Lubin)
  6. Irena Orłowska i Henryk Fienger (Przemków)
  7. Zbigniew Staniszewski i Wasyl Kania (Przemków)
  8. Grzegorz Kania i Remigiusz Cynacewicz (Przemków)

Wszystkie pary grały ze sobą 3 rozdania na zapis maksymalny (tzw. maksy). Brydż sportowy to odmiana brydża, w której dzięki specjalnej organizacji rozgrywek poszczególne rozdania rozgrywane są na wielu stołach przez różnych graczy. Wynik osiągnięty przez jedną parę graczy porównywany jest z wynikami innych par rozgrywających to samo rozdanie z tym samym układem kart. Końcowy wynik rozgrywek ustalany jest na podstawie tego porównania. Zatem osiągnięte rezultaty nie zależą od jakości otrzymanej karty, ale od sposobu jej wykorzystania, czyli od umiejętności graczy. W ten sposób eliminowany jest czynnik szczęścia związany z przydziałem kart i stwarzane są warunki do współzawodnictwa sportowego.

Turniej przebiegł w dobrej, sportowej atmosferze. W międzyczasie uczestnicy raczyli się kawą, herbatą i ciasteczkami oraz … specjalnie na tę okazję upieczonymi przez panie z CARITAS rogalikami marcinkowskimi. Sędzia, jak zwykle, sprawnie i szybko dokonał posumowania wyników:

I miejsce – zajęła para Marek Mazurek i Bolesław Szkodziński

II miejsce – para Andrzej Łada i Marek Jakubowski

III miejsce – para Władysław Baranowski i Marian Baj

Najlepszą parą mikstową zastała para z Lubina Krystyna Baj i Dariusz Kalibabaka. Wyżej wymienieni brydżyści otrzymali okolicznościowe puchary.