Pomoc dla mieszkańców Przemkowa poszkodowanych w pożarze domu !!!

W imieniu rodziny mieszkającej w Przemkowie uprzejmie prosimy o wsparcie w udzieleniu pomocy poszkodowanym w pożarze domu.

Pożar wybuchł 26 grudnia w Boże Narodzenie, parę minut przed północą. Spokój ciszy nocnej przerwał odgłos bijącej na alarm syreny strażackiej. Nikt nie spodziewał się tragedii, którą tym samym obwieszczał.

Magda i Tomek to młodzi ludzie, rodzice dwóch chłopców, Marcela i Jasia, wspaniali przyjaciele, a przede wszystkim dobrzy ludzie, którym krzywda ludzka nigdy nie jest obojętna. Dzisiaj sami potrzebują naszej pomocy. Mieszkanie świeżo wyremontowane, większość prac wykonywali własnymi rękoma, wkładając w to nie tylko całą swoją energię, ale również i serce. Pomimo wielu przeciwności losu w styczniu tego roku udało im się dokończyć remont i wprowadzić do ich wymarzonego gniazdka.

To były pierwsze święta w nowym domu…

Dzień Bożego Narodzenia, mały Marcel idąc do toalety, zobaczył ogień w jednym z pokoi. To właśnie On uratował życie swojej rodzinie, alarmując śpiących rodziców o zaistniałej sytuacji. Później wszystko potoczyło się  już bardzo dynamiczne, ogień trawił co tylko napotkał na swojej drodze.

Rodzina została bez dachu nad głową, bo ich dom nie nadaje się do zamieszkania. Mimo tego, że stracili dosłownie wszystko, dziękują losowi, że w obliczu tej całej tragedii są razem, cali i zdrowi. W dalszym ciągu wierzą, że wszystko ułoży się po dobrej myśli.

Ogromne zaangażowanie w niesienie pomocy naszym mieszkańcom wykazali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, której ochotniczką jest Magda.

Gmina udzieliła już, w miarę swoich możliwości wsparcia lokatorom. Przekazano kwotę 11 tys. zł, do momentu zakończenia remontu otrzymają również lokal gminny. Wystąpiliśmy również o pomoc do sąsiednich samorządów i ZGZM. Potrzeby rodziny jednak są ogromne. Brakuje im praktycznie wszystkich sprzętów i mebli. Magda i Tomek pragną odremontować swój dom i jak najszybciej ponownie w nim zamieszkać.

Będzie to jednak wymagało ogromnych nakładów finansowych przy zakupie niezbędnych materiałów i remontu. Właściciele deklarują podjęcie wszelkich starań ze swej strony, jednak mając na uwadze ich sytuację zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich instytucji dobrej woli.

Bardzo prosimy o pochylenie się nad tą trudną sytuacją i udzielenie wsparcia mieszkańcom naszej Gminy.

Zbiórki finansowe organizowane są poprzez:

zrzutka.pl

pomagam.pl

Zapraszamy również do udziału w licytacji na rzecz poszkodowanych:

Licytacje dla Magdy i Tomka