Pod hasłem ,,Powiatowa Spiżarnia 2021’’ 18 września przy Starostwie Powiatowym w Polkowicach odbędzie się kiermasz produktów spożywczych pochodzących od lokalnych wytwórców.

Powiatowa Spiżarnia 2021 to nic innego jak raj dla miłośników tradycyjnych smaków. Nasza kuchnia i tworzone w niej specjały to rezultat przenikania wielu kultur związanych z migracjami ludności na tych ziemiach. Czas aby poznać i rozkochać się w lokalnych smakach. Dlatego właśnie umożliwiamy wytwórcom z naszego powiatu prezentację swoich produktów, a wszystkim mieszkańcom ich degustację oraz możliwość zakupu – informuje Magdalena Mikołajewska, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Polkowicach.

Organizatorzy do 6 września czekają na zgłoszenia od lokalnych wytwórców produktów spożywczych takich jak: sery, pieczywo, przetwory z owoców i warzyw, nalewki ziołowe, miody i produkty miodopochodne, wędliny. Wystawcy mają zapewnione miejsce do prezentacji produktów oraz tablice informacyjne. Udział jest bezpłatny, jednak decyduje kolejność zgłoszeń.

W tym dniu mieszkańcy powiatu polkowickiego będą mogli wziąć udział w plebiscycie i wybrać wśród prezentowanych smakołyków produkt godny tytułu : „Smakołyk z Powiatowej Spiżarni 2021”.

Wyróżniony produkt zostanie nagrodzony. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 18 września w godz. 12.00-18.00 na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Polkowicach.

Karta zgłoszenia

powiatowa spiżarnia