Dzisiaj ok. godz. 4.00 nad ranem wybuchł pożar kamienicy przy ul. Plac Wolności 5 w Przemkowie. Do chwili obecnej płonie poddasze kamienicy. Pożar gaszą wezwane na miejsce jednostki straży pożarnej z Przemkowa, Jakubowa Lubińskiego, Polkowic, Głogowa, Zimnej Brzeźnicy, Szprotawy, Niegosławic, Parchowa.

Na miejscu są burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak , z-ca burmistrza Magdalena Kania, przedstawiciel zarządcy budynku – p.o. Dyrektora Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Przemkowie Marek Gliszczyński , pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz członkowie zespołu ds. zarządzania kryzysowego

Przyczyna pożaru na chwilę obecną nie jest znana, jej wyjaśnieniem zajmie się prokuratura.

Mieszkańcy trawionej pożarem kamienicy zostali bezpiecznie ulokowani w budynku Urzędu Miejskiego w Przemkowie. Pomoc w postaci zasiłków celowych dla osób poszkodowanych w pożarze pilnie wypłaci Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemkowie.

Obecnie utrudniony jest przejazd przez centrum miasta z uwagi na trwająca akcję ratowniczą i gaszenie pożaru. O dalszych działaniach, w tym zbiórkach na rzecz osób poszkodowanych w pożarze, poinformujemy w najbliższym czasie.