27 września 2019r. młodzież przemkowskiego Hufca Pracy pod opieką wychowawcy p. Małgorzaty Basałygi po raz pierwszy wzięła udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzieży OHP w Lekkiej Atletyce w Wołowie.

Skład reprezentacji jednostki tworzyli: Wiktoria Żerebecka, Adam Wiązek, Daniel Frankowski i Bartłomiej Drzazga. Gospodarzem mistrzostw był Hufiec Pracy w Wołowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołowie.

Celem przedsięwzięcia była poprawa kondycji i sprawności fizycznej młodzieży poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych, propagowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja lekkiej atletyki i dyscyplin rekreacyjnych jako formy wypoczynku i zabawy, integracja środowiska młodzieży poprzez wspólne spędzanie czasu oraz wyłonienie reprezentacji Dolnego Śląska w lekkiej atletyce.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali w 5 dyscyplinach lekkoatletycznych indywidualnych tj. bieg na 100 metrów, bieg na 400 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i rzut piłką lekarską z miejsca oraz 2 konkurencjach drużynowych: tor przeszkód, przeciąganie liny. Ostatecznie klasyfikacja naszych uczestników wyglądała następująco: III miejsce tor przeszkód drużynowo, Adam Wiązek II miejsce rzut piłeczką palantową chłopców, Daniel Frankowski III miejsce bieg na 400 metrów chłopców oraz III miejsce w biegu na 100 metrów.

Gratulujemy zarówno naszym uczestnikom jak i pozostałym osobom biorącym udział w zawodach. Poziom tegorocznych mistrzostw prezentował się bardzo wysoko. Mistrzostwa przebiegły w bardzo miłej atmosferze i zdrowej rywalizacji. Gratulujemy gospodarzom organizacji i już zapowiadamy swój udział w przyszłym roku.