Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Przemkowie ponownie jest spółką ze 100% udziałem Gminy Przemków.

Za środki pozyskane z emisji obligacji komunalnych, przekazano 4,2 mln złotych na wykup od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Głogowie, 8000 udziałów przemkowskich wodociągów. Jest to wynegocjowana przez Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka cena wykupu spółki, której podstawą była wycena wartości przedsiębiorstwa dokonana przez KPMG Advisory Spółka z o o. sp. k z dnia 26 czerwca 2020 r.

Jeszcze w marcu br. radni Rady Miejskiej w Przemkowie podjęli uchwałę w sprawie pozytywnej opinii dotyczącej zakupu udziałów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemkowie za środki pozyskane z emisji obligacji komunalnych. Zgodę na transakcję wyraziła także Rada Nadzorcza PWiK w Głogowie.

To bardzo dobra informacja dla Mieszkańców Przemkowa! Po prawie 11 latach PWiK wraca do Gminy. Przedsiębiorstwo, które nigdy nie powinno być sprzedane, kluczowe dla Mieszkańców, jest znowu w 100% własnością Gminy Przemków. Wyceny PWiK dokonała renomowana firma KPMG Advisory. Wynegocjowana przeze mnie kwota transakcji jest niższa od wyceny i wyniosła 4,2 mln zł. Przez 11 lat PWiK w Przemkowie wypłaciło ponad 1,7 mln zł zysku, który powinien zostać w spółce i służyć poprawie sieci wodociągowo-kanalizacyjnej dla naszych Mieszkańców. To już nie będzie miało miejsca. Dziękuję Radnym Rady Miejskiej za jednoznaczne poparcie mojej decyzji o przejęciu. Jest to dla nas duży wysiłek finansowy, sfinansowany z obligacji, ale powiększyliśmy majątek Gminy i nie ma już zagrożenia, że z pieniędzy Mieszkańców będzie budowana sieć, która nie będzie ich własnością„- – Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak.