Szanowni Państwo

Informujemy,  że od 23 lutego 2021 w ramach projektu Polska Cyfrowa wznowione zostaną prace projektowe związane z rozbudową  sieci światłowodowej w Przemkowie w miejscach o słabej dostępności do sieci Internet.

Przedstawiciele firmy Fonditel Sp. z o.o. będą uzgadniać z właścicielami nieruchomości przy  ulicach: Szkolnej, Zielonej, Kolejowej, Mickiewicza, Krasińskiego,  Słowackiego, Norwida, Łąkowej, Polnej, Stawowej, Strumykowej, Owczej, Ratuszowej, Zamkowej, Plac Targowy, Winogrodzkiej, Dworcowej,  Lipowej i Szprotawskiej trasy linii światłowodowych.

Sieć będzie w większości prowadzona po istniejących słupach energetycznych lub przewiertami w przypadku braku odpowiednio usytuowanych słupów. W każdej sytuacji jest wymagana zgoda właściciela działki na zainstalowanie światłowodu nawet w przypadku prowadzenia kabli po istniejących słupach energetycznych. Budowa sieci i przyłączy w całości  pokrywana jest ze środków unijnych. Po zakończeniu budowy każdy z mieszkańców, który zgodził się na budowę sieci będzie mógł wystąpić do dowolnej formy świadczącej usługi dostawy Internetu o podłączanie do sieci  Internet zgodnie obowiązującym cennikiem świadczenia usługi dostępu do Internetu wybranego operatora.

Każdy może sprawdzić czy jego nieruchomość jest planowana do podłączenia wpisując swój adres na stronie projektu  lub powiększając mapę polski tak aby było widać poszczególne budynki naszej gminy.