Szanowni Państwo,
Informujemy, że w  piątek 16 grudnia rozpoczęła się sprzedaż węgla dla uprawnionych mieszkańców Gminy na podstawie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. (Dz. U poz. 2236).

Osoby których wnioski zostały pozytywnie zweryfikowane są zawiadamiane wg. kolejności złożenia wniosków o możliwości zapłaty za węgiel i odebrania go w składzie CARBOZŁOM  na ul. Fabrycznej w Przemkowie. Skład czynny jest w dni robocze od 800 do 1600 w soboty od 800 do 1200. Węgiel można odbierać własnym transportem lub zlecić jego dowiezienie do nieruchomości za dodatkową opłatą pracownikom CARBOZŁOM.

Za węgiel należy zapłacić w kasie Urzędu kartą lub gotówką. Podstawą do wydania węgla ze składu jest tylko i wyłącznie dowód wpłaty z kasy Urzędu. Nie ma możliwości zapłaty za węgiel przelewem. Ostrzegamy przed oszustami, żądającymi zapłaty za węgiel przelewem bankowym.

Uwaga nie ma możliwości zakupu węgla w innym sortymencie niż ten zadeklarowany we wniosku o zakup węgla. Nie ma możliwości ominięcia kolejki i zapłaty za węgiel przed otrzymaniem zaproszenia do zakupu z Urzędu SMS-em lub telefonicznie. Osoba dokonująca opłaty w kasie jest zobowiązana do okazania dowodu osobistego.

Niestety ze względu na opóźnioną dostawę węgla przez Polską Grupę Górnicza S.A. prawdopodobnie nie będzie możliwe fizycznie wydanie węgla wszystkim, którzy złożyli wnioski do końca tego roku. Informujemy, że węgiel na podstawie wniosków złożonych w tym roku będzie można odebrać również na początku 2023 r. Apelujemy do osób, które posiadają wystarczający zapas węgla o opóźnienie jego odbioru, tak aby umożliwić to osobom, które nie mają zapasów.

Nie ma konieczności zapłaty i odbioru całej zadeklarowanej w złożonym wniosku ilości węgla. Można zapłacić i odebrać ilości węgla stanowiące wielokrotność 100 kg. czyli 100, 200… do 1500 kg. Węgiel pochodzi z polskiej kopalni KWK Staszic i jest bardzo dobrej jakości. (patrz certyfikaty poniżej)

Cena węgla wynosi 1620 zł netto za tonę tj. 1992,60 zł za tonę z podatkiem VAT (brutto). Kasa Urzędu po wniesieniu opłaty nie będzie wydawała faktur VAT. Faktury za opłacony węgiel dostaniecie Państwo pocztą w późniejszym terminie.

Certyfikat_GroszekII
Certyfikat_Orzech