27 lutego 2023 r. w Przemkowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie dotyczące realizacji projektu DOLNOŚLĄSKIEJ CYKLOSTRADY – Trasa Miedziana. Spotkanie odbyło się z inicjatywy wicemarszałka Tymoteusza Myrdy oraz Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, która w imieniu Województwa Dolnośląskiego przygotowuje dokumentację niezbędną do realizacji projektu.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele gmin i powiatów, przez które przebiegać będzie licząca 107 km Trasa Miedziana (nr 702) łącząca Przemków, Chocianów, Lubin, Ścinawę, Wińsko i Wąsosz. Na terenie gminy Przemków trasa przebiegać będzie po nieczynnej linii kolejowej nr 303 relacji Rokitki – Kożuchów.

Dolnośląska Cyklostrada, to ogromne przedsięwzięcie Zarządu Województwa Dolnośląskiego, w całym regionie ma powstać sieć 1800 km tras rowerowych, które połączą atrakcje turystyczne z największymi centrami regionu oraz stworzą integrację z komunikacją zbiorową. Projekt Cyklostrady oparty jest o sieć głównych tras rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały Dolny Śląsk, łącząc się również z trasami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej.

– „Powstanie na naszym terenie trasy o wysokim standardzie jakości i bezpieczeństwa, sprawi, że nasza Gmina stanie się atrakcyjniejsza pod względem promowania aktywności sportowej i turystycznej, a odwiedzający nas turyści będą mogli skorzystać z jej walorów przyrodniczych i krajobrazowych” – powiedział Burmistrz Jerzy Szczupak.