W piątek, 3 lutego 2023, w sali widowiskowej Przemkowskiego Ośrodka Kultury odbył się Bal Studniówkowy klasy 4 Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Przygotowania do tego wieczoru rozpoczęły się już we wrześniu 2022 roku.

Uroczystego otwarcia balu dokonała Dyrektor Monika Dźwigaj. W pięknych słowach wyraziła dumę z uczniów, podkreślając iż Bal Studniówkowy stanowi symbol wkroczenia w dorosłe życie. Dyrektor Monika Dźwigaj przekazała również licealistom życzenia „połamania piór” na maturze od Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka.
Sowami Adama Mickiewicza
„(…) Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi
i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi(…)”
uczennice Wiktoria Paluszek i Kamila Jednoróg zaprosiły do poloneza. Nad perfekcyjnym przygotowaniem tego staropolskiego tańca czuwał Pan Adam Rusynko. Blasku wydarzeniu dodały piękne kreacje dziewcząt i szykowne stroje ich kolegów.

Kolejny akord studniówki to podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli, rodziców i wychowawczyni Iwony Łopacińskiej-Skraba. Przemówieniom towarzyszyło ogromne wzruszenie, które potwierdzało, jak wielkim przeżyciem dla uczniów był ten dzień. Liczna obecność rodziców i bliskich tworzyła rodzinną atmosferę.

Podziękowania w imieniu Rady Rodziców złożył Ireneusz Paluszek, który razem z Panią Krzysztofą Pichetą zajmował się organizacją imprezy. Następnie uczniowie w krzywym zwierciadle ukazali obraz rzeczywistości szkolnej i codziennego życia. Swoje zdolności aktorskie prezentowali: Kamila Jednoróg, Wiktoria Paluszek oraz Maciej Rogowski. Oprócz wymienionych uczniów w przygotowanie części artystycznej zaangażowała się również Marta Miszczyk.

Po wzniesieniu toastu, dalszy czas studniówki upłynął na szampańskiej zabawie. Maturzyści dominowali na parkiecie, ale i Grono Pedagogiczne dzielnie dotrzymywało im kroku. Królową balu została Kamila Jednoróg, a królem Matteo Righi. Miłą niespodzianką dla uczniów, przygotowaną przez wychowawczynię, był tort studniówkowy.