Po ponad dwóch pandemicznych latach zespół Cykady powrócił na festiwal do Konina. W okresie 1-5 czerwca br. zespół Cykady wziął udział w 42. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, w którym udział wzięło niemal 2500 uczestników i ponad 129 zespołów tanecznych. W marcu zespoły biorące udział w konkursie przeszły pierwsze eliminacje i znalazły się wśród najlepszych zespołów z kraju i z zagranicy.

Na festiwal pojechały dwie Cykadowe grupy. W choreografii „Fantastic baby” kat. disco dance, disco freestyle do 12 lat za prezentowały się Cykady Kids, które po raz pierwszy przeszły do kolejnego etapu, aby powalczyć o miejsca i zdobyły APLAUZ WYRÓŻNIENIE. Cykady zaprezentowały choreografię „Trzy życzenia” kat. Inscenizacja Street Dance do 16 lat. Pomimo, że grupa nie przeszłą do kolejnego etapu, zaprezentowała się równie pięknie na konińskiej scenie. Wszystkim grupom należą się wielkie brawa.

Zespól Cykady w ciągu tych pięciu dni w Koninie korzystał z wielu atrakcji. Nie licząc dwóch dni konkursowych zmagań, członkowie zespołu uczestniczyli w koncercie BRYSKI, dyskotece na plaży, pięknym, kolorowym korowodzie, którym przemaszerowali na Koncert Galowy, gdzie otrzymali wytańczony Aplauz WYRÓŻNIENIE.

Wcześniej zespół zdobył kolejne wyróżnienie i nagrody. 28 maja odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal Tańca „Dance – Passion And Life” w Pszczewie, podczas którego łącznie zaprezentowało się ponad 110 formacji. Cykady zaprezentowały się w 4 układach w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych, a każda z choreografii stanęła na podium.

W kat. Hip-hop Show 12-14 lat – II miejsce Cykady Junior w choreografii „Barbie”, w kat. Disco dance 9-11 lat – III miejsce Cykady Kids w choreografii „Fantastic baby”, w kat. Inscenizacja taneczna 9-11 lat – III miejsce Cykady Kids w choreografii „Na pięciolinii”, w kat. Show dance 12-15 lat – III miejsce Cykady w choreografii „Trzy życzenia”.

Ciężka praca zespołu Cykady, który działa w Przemkowskim Ośrodku Kultury i Bibliotece pod okiem pań trenerek Joanny i Żakliny Więckowskich, pozwoliła zdobyć kolejne nagrody. Zespołowi i trenerkom gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju i sukcesów.