W niedzielę, 2 października 2022 r., na stadionie miejskim w Przemkowie zorganizowano V Turniej Piłki Nożnej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka.

V Turniej odbył się pod hasłem „Gramy dla Mateusza” – kolegi z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Żaganiu, który uległ poważnemu wypadkowi. Strażacy zdecydowali o charytatywnej zbiórce środków na leczenie dla Mateusza. Podczas turnieju zorganizowano sprzedaż ciasta, ciepłej kawy, herbaty i grochówki, a uzyskany dochód ze sprzedaży został przekazany dla Mateusza.

Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn:
– Ochotnicza Straż Pożarna w Lesznie Górnym,
– Ochotnicza Straż Pożarna w Parchowie,
– Ochotnicza Straż Pożarna w Chocianowie,
– Ochotnicza Straż Pożarna w Radwanicach,
– Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebnicach,
– Ochotnicza Straż Pożarna w Jakubowie Lubińskim,
– Ochotnicza Straż Pożarna w Przemkowie.

Walka o podium była bardzo emocjonująca, a wyniki sportowej rywalizacji przedstawiają się następująco:
– I miejsce zajęła Jednostka OSP Przemków,
– II miejsce zajęła Jednostka OSP w Lesznie Górnym,
– III miejsce zajęła Jednostka OSP Radwanice.
Puchary zostały ufundowane i wręczone przez Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka.

Na stadionie pojawili się również motocykliści z Przemkowa, sprawiając dużą niespodziankę najmłodszym kibicom. Dla wszystkich uczestników jak i mieszkańców obecnych na turnieju przygotowano kiełbaskę z grilla.

Organizatorzy turnieju składają serdeczne podziękowania dla wszystkich graczy za wspaniałą sportową rywalizację oraz wszystkim osobom, które swoim działaniem wsparli organizację V Turnieju Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka.