Biorąc pod uwagę sytuację związaną z wciąż panującym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, a także zakazem dotyczącym organizacji imprez masowych, Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak podjął decyzję o rezygnacji z organizacji w tym roku Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina.

Rok 2020 jest jednak dla nas wszystkich szczególny, zweryfikował plany i zamierzenia wielu instytucji i osób w różnych dziedzinach. Państwa bezpieczeństwo jednak było i jest dla mnie priorytetem, dlatego w tym roku, po wielu debatach i opiniach, również środowiska pszczelarskiego postanowiłem, że Dolnośląskie Święto Miodu i Wina nie odbędzie się. Dziękuję za pamięć i zainteresowanie oraz słowa wsparcia płynące od naszych stałych wystawców i współorganizatorów. Zbieramy siły, już myślimy o atrakcjach na przyszły rok. To tylko krótka przerwa, którą wykorzystamy na przedsięwzięcia organizacyjne”. – podsumowuje burmistrz.

Dzisiaj trudno już sobie wyobrazić wrześniowy weekend bez miodowej imprezy w Przemkowie. Jednak na kolejną, XXI edycję święta zapraszamy za rok, 25 – 26 września 2021 roku.