W dniach 29 – 31 października 2019 r. Publiczna Szkoła Podstawowa im Wł. St. Reymonta gościła w swoich murach wolontariuszy z zagranicy, którzy przybyli tu dzięki Fundacji Euroweek. Rick z Indonezji oraz Rodrigo z Meksyku zapoznali wszystkich uczniów z kulturą swoich krajów, wskazali na różnice i podobieństwa kulturowe między naszymi krajami, nauczyli nas tradycyjnych tańców. Dzięki takim wizytom wolontariusze poznają również lokalną kuchnię oraz polskie zwyczaje.

Rick i Rodrigo przeprowadzili warsztaty, podczas których zadaniem uczniów było tworzenie projektów w grupach oraz indywidualnie.

Program  Euroweek  działa w Polsce już od 20 lat. Aktualnie gości 50 wolontariuszy z  25 krajów. Szkoła w Wysokiej jest otwarta na wizyty obcokrajowców, stara się aby przynajmniej raz do roku szkołę odwiedził ktoś z innego kraju. Takie spotkania pozwalają rozwijać kompetencje językowe, poszerzają horyzonty i ciekawość świata, budują otwartość oraz poczucie pewności siebie. Motywują do nauki języka angielskiego, który jest nie tylko szkolnym przedmiotem, ale przede wszystkim sposobem komunikacji z całym światem.