W odpowiedzi na bardzo pozytywny odbiór inicjatywy Zarządcy z utworzeniem wypożyczalni narzędzi ogrodowych informujemy, że Zarządca cmentarzy komunalnych w Gminie Przemków – Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, zgodnie z zapowiedzią uruchomił kolejny bezpłatny i ogólnodostępny punkt na cmentarzu komunalnym w Krępie.

Dzięki wypożyczalni, odwiedzający groby bliskich, będą mogli zadbać o nie za pomocą dostępnego na miejscu wyposażenia, co ułatwi pielęgnację grobów i terenu wokół nich.

Narzędzia są niezabezpieczone i udostępnione dla każdego, dlatego w imieniu Zarządcy prosimy, aby po zakończeniu użytkowania sprzęt wrócił na swoje miejsce, aby jak najwięcej odwiedzających cmentarz mogło z niego skorzystać.

Oprócz wypożyczenia narzędzi ogrodowych, w punkcie tym można również zostawić używane i niezniszczone znicze, które zostaną ponownie wykorzystane przez inne osoby. Nie wyrzucając znicza do kosza i dając mu drugie życie nie tylko chronimy środowisko, ale również pomagamy osobom w trudnej sytuacji materialnej.

Z uwagi na duże zainteresowanie pomysłem Zarządca cmentarzy w miarę możliwości utworzy podobne punkty na kolejnych cmentarzach na terenie naszej Gminy.