W Święto Konstytucji – 3 maja 2022 r. – Stowarzyszenie „Dworek Polski” zorganizowało IX Ogólnopolski Konkurs Kapel i Zespołów Na Szlaku Kultur Chojnice 2022. Konkurs miał na celu uczczenie Święta Konstytucji 3 Maja oraz spotkanie na szlaku wielu kultur. W konkursie wystąpił Zespół Ludowy „Marzenie” ze Szklarek stając na podium.

W programie majówki o godzinie 13:00 odbył się występ zespołów i kapel z regionu Wielkopolski, Kujaw, Dolnego Powiśla, Kaszub, Pomorza Zachodniego, Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej. Jak opisuje Kierownik zespołu „Marzenie” Pani Jadwiga Dziadykiewicz, niepowtarzalne widoki praz piękna sceneria rejonu Kaszub nastrajała zespół do zaprezentowania się na koncercie konkursowym.

Poziom zespołów biorących udział w konkursie był bardzo wysoki. Zespół „Marzenie” kolejny raz sięgnął po nagrodę. Zajął III miejsce w kategorii: zespoły folklorystyczne. Zespół serdecznie dziękuje sponsorom, którzy nie pozostali obojętni na prośbę zespołu: Nadleśnictwu Lubin z/s w Lubinie oraz Firmie MASTERS Tomasz Głogowski z Przemkowa.Marzenie dyplom Marzenie koncertMarzenie