Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie zaprasza młodzież w wieku 14-18 lat oraz zainteresowane osoby dorosłe do udziału w projekcie „Życie EKO i logicznie”. Projekt dotowany jest z Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację „Wrzosowa Kraina” w ramach ścieżki tematycznej „Działaj lokalnie i ekologicznie”. Wnioskodawcą projektu jest Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, a jego realizatorem grupa nieformalna „EKO i logiczni” w składzie Ewa Kuźmiak, Iwona Wolanin i Agnieszka Wałowska.

W ramach realizacji projektu odbywać się będą wyjazdy na Uniwersytet Zielonogórski. Zaprosimy uczestników takich wyjazdów m.in. na wykłady prowadzone przez badaczy zajmujących się naukowo ekologią i innymi dziedzinami nauki, przybliżymy wieloaspektowe oddziaływanie ekologii na różne sfery życia społeczno-politycznego. Poszerzymy horyzonty odnośnie postaw proekologicznych i bardzo popularnej obecnie filozofii życia „Slow life”.

Realizatorzy projektu zaplanowali również warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania poprzedzone spotkaniem z dietetykiem. Na takie zajęcia zapraszamy 11 października 2022 r., na godz. 15:30 do Zespołu Szkół w Przemkowie ul. Leśna Góra 3 (świetlica szkolna). Rozpoczniemy je krótkim wykładem poprowadzonym przez dietetyka dziecięcego i medycznego mgr Dorotę Mickiewicz – Góra.

Kolejnym działaniem w projekcie będzie przeprowadzenie warsztatów upcyklingu i asamblanż. Warsztaty pokażą możliwości wykorzystania zużytych i z pozoru niepotrzebnych rzeczy oraz dania im nowego życia. Na pierwsze takie zajęcia zapraszamy 19 października 2022 r. , na godz. 15:00 do Zespołu Szkół w Przemkowie ul. Leśna Góra 3 (sala nr 05 – parter). Warsztaty poprowadzi pani Iwona Wolanin.

Warsztaty kulinarne i artystyczne będą również miejscem na wielopokoleniową wymianę doświadczeń i integrację środowiska.

Serdecznie zapraszamy do udziału w planowanych działaniach.