Konstanty Ildefons Gałczyński powiedział: „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”.

Doskonałym przykładem miłości, z którą można przejść przez całe życie są pary małżeńskie, które 10.08.2022 świętował
w Urzędzie Stanu Cywilnego w Przemkowie 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Swoją obecnością zaszczycili nas Państwo Maria i Eugniusz Rydzaniczowie, Zofia i Jan Ciżmarowie, Mirosława i Jerzy Frasowie, Zofia i Lucjan Melnyczukowie, Krystyna i Stanisław Rekutowie.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat są nagradzane w naszym Kraju na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach – specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
O odznaczenia takie dla Jubilatów wystąpił Burmistrz Przemkowa – Pan Jerzy Szczupak. Wręczając Jubilatom odznaczenia życzył długich i jeszcze piękniejszych wspólnych lat w zdrowiu, pomyślności i wzajemnej miłości. Takie jubileusze są zarówno dowodem zrozumienia istoty związku małżeńskiego jak i doskonałym przykładem dla młodych pokoleń.