Blisko 8 milionów złotych otrzyma Przemków na przebudowę dróg, wymianę oświetlenia ulicznego oraz infrastrukturę na Osiedlu Głogowskim. Promesy na te inwestycje odebrał 10 października w Polkowicach Jerzy Szczupak, burmistrz Przemkowa. Przekazał je minister Krzysztof Kubów w ramach 8 edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.
Z tego źródła sfinansowane będą trzy złożone przez Przemków wnioski.

Na Osiedlu Głogowskim wykonamy nowe drogi, oświetlenie i chodniki. To będzie drugi etap prac w tej części miasta. Mieszkańcy czekają na to od wielu lat – podkreślił Jerzy Szczupak, burmistrz Przemkowa. – Kolejna promesa jest na przebudowę dróg razem z infrastrukturą. Chodzi o ulice: Wilcza, Karpowa i Plac Kościelny. Trzecia inwestycja to wymiana oświetlenia ulicznego w gminie. Dzięki nowym, ledowym oprawom zaoszczędzimy na prądzie – dodał burmistrz.

Przyznane kwoty na inwestycje to: 3,8 mln złotych (Osiedle Głogowskie), 2 387 394 zł na drogi i 1 710 000 zł na oświetlenie.

Burmistrz ma wizję rozwoju miasta. Dlatego Przemków zasługuje na te środki. I pomimo, że nie jest bogatą gminą, to przy sprawnym zarządzaniu udaje się realizować zadania niezbędne dla mieszkańców – powiedział nam tuż po wręczeniu symbolicznych czeków Krzysztof Kubów, sekretarz stanu Kancelarii Premiera.

W Polkowicach promesy dostały też pozostałe samorządy z powiatu polkowickiego. W sumie na blisko 100 milionów złotych.

Przypomnijmy, że Przemków po raz kolejny skorzystał z Polskiego Ładu. Za pieniądze z tego programu zmodernizuje między innymi szkoły i przedszkola. Przeprowadzi też renowację zabytków w gminie. To jednak nie koniec dobrych informacji. 27 września Magdalena Kania, zastępca burmistrza, odebrała promesę na renowację i rekonstrukcję rzeźb lwów w przemkowskim zabytkowym parku miejskim. Czek na 186 200 złotych przekazał jej w Radwanicach Krzysztof Kubów. Wkład Przemkowa to 2 % wartości planowanych prac rekonstrukcyjnych. Podobnie jak w przypadku pozostałych inwestycji finansowanych z Polskiego Ładu.