5 grudnia 2021 r. na terenie naszej Gminy, już po raz drugi, odbyła się akcja ROWEROWE MIKOŁAJKI zorganizowana przez Grupę rowerową WATAHA Przemków. Kilkudziesięciu uśmiechniętych Mikołajów, w asyście wozu strażackiego OSP Przemków, wyruszyło w trasę z Osiedla Huta w Przemkowie do Piotrowic, Szklarek przez Przemków do Wysokiej, aby rozdać dzieciom prezenty, które zostały zakupione ze środków zebranych we wcześniej zorganizowanej zbiórce oraz środków własnych członków i sympatyków grupy, ale także prezenty przygotowane przez wszystkich chętnych rodziców.
W samo południe, w pięknej śnieżnej scenerii, Mikołaje zgromadziły się na Osiedlu Huta i w towarzystwie wozu strażackiego, wyposażeni w torby ze słodyczami dla dzieci, wyruszyły w trasę. Pierwszy przystanek był już po chwili. Mikołaje rozdały prezenty (przygotowane przez rodziców i dziadków), słodycze i baloniki. Była muzyka, radość, zdjęcia i przede wszystkim mnóstwo zadowolonych i szczęśliwych dziecięcych buziek! Ciężko było się Mikołajom rozstać z dziećmi i ich rodzicami, ale inne dzieci czekały.
W Szklarkach Mikołaje wręczyły prezent Ksaweremu, w Przemkowie Lence i Fabianowi oraz Kubusiowi i Tomkowi w Wysokiej. Dzieci pamiętały wizytę Mikołajów z ubiegłego roku i bardzo się ucieszyły z kolejnych odwiedzin i oczywiście z prezentów, które zostały przygotowane po konsultacjach z rodzicami, tak aby było w nich wszystko o czym dzieci marzyły i wszystko czego potrzebują. W okazałych paczkach znalazły się również gadżety przekazane przez Burmistrza Jerzego Szczupaka.
Mikołajkowa akcja rowerowa dostarczyła wielu pozytywnych emocji zarówno tym najmłodszym jak i starszym mieszkańcom naszej Gminy. Nikt nie pozostawał obojętny na widok pędzących na rowerach Mikołajów, którzy z uśmiechami obdarowywali słodyczami każdego mijanego przechodnia.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Mikołaje znów odwiedzą Przemków!!!