W sobotę, 1 lipca, mieszkańcy Przemkowa bawili się na Pikniku Rodzinnym w Parku Miejskim. Na wspólną zabawę zaprosił burmistrz Jerzy Szczupak. Muzycznym dodatkiem były koncerty przemkowskich artystów.

Dla mieszkańców, przede wszystkim dzieci, przygotowano gry i zabawy. Był wóz strażacki i animacje dla najmłodszych. Na ogródku eksploracyjnym Stowarzyszenia „Legion” poszukiwano ukrytych monet. Oprócz tego na pikniku można było przekąsić coś smacznego. Organizatorzy przygotowali na przykład grill i chill na leżakach.

Fajna rozrywka, coś innego niż na co dzień. Córka była na dmuchańcach i malowaniu twarzy. Zafundowałyśmy sobie też popcorn – powiedziała nam pani Marlena.

Nie zabrakło też muzycznych akcentów. Na scenie w parku zaśpiewał Damian Turijew. Swoje rockowe utwory zagrał zespół ZBB.
Nasz piknik to propozycja dla mieszkańców na wakacje. Chcemy, żeby wyszli z domów, zintegrowali się – podkreśliła Bogumiła Ornatowska – Cichoszewska, dyrektor Przemkowskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki.

Na koniec imprezy koncert zagrała przemkowska Sekcji Rapu.

Przyszliśmy tu głównie dla dzieci, bo wiedzieliśmy, że będą dla nich atrakcje. Po za tym super, że w Przemkowie coś takiego się organizuje. Można przyjść i nie nudzić się w domu – zauważyła pani Aneta, która była w parku z całą rodziną.

Burmistrz Przemkowa podkreślił, że miasto zorganizowało piknik, bo proponowali to sami mieszkańcy. I zapowiedział kolejne podobne imprezy.
Chciałbym za rok, po długiej przerwie zorganizować Dni Przemkowa. W maju lub czerwcu – powiedział Jerzy Szczupak.

Tegoroczny Piknik Rodzinny dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie LGD Wrzosowa Kraina.