W piątek, 27 września 2019 roku o godzinie 16:00 w świetlicy Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie przy ul. Leśna Góra 3,  rozpoczął się IV Turniej Brydżowy Par: „O Czarkę Miodu”.

Turniej zorganizowała Sekcja Brydżowa KARO ZAMET PRZEMKÓW przy współudziale Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, który kolejny raz udzielił nam gościnę. Turniej odbył się pod patronatem  Burmistrza Przemkowa, pana Jerzego Szczupaka i został zorganizowany jako  impreza towarzysząca  XX Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina.

Brydżystów powitała dyrektor Zespołu Szkół, pani Monika Dźwigaj, która życzyła uczestnikom sukcesów, „dobrej karty”  i zabawy. Sędzią turnieju był pan Tomasz  Baj.

W turnieju brało udział 11  par z Przemkowa, Lubina i Szprotawy. Oto wykaz par:

 1. Czesława Skowrońska i Franciszek Miazga (Lubin)
 2. Jan Dyba i Roman Chudzik (Szprotawa)
 3. Marcin Ciasnocha i Zdzisław Zygmunt (Szprotawa)
 4. Marek Jakubowski i Bolesław Szkodziński (Lubin)
 5. Grzegorz Kania i Remigiusz Cynacewicz (Przemków)
 6. Krystyna Baj i Dariusz Kolibabaka (Lubin)
 7. Władysław Baranowski i Marian Baj (Lubin)
 8. Ryszard Bartosz (Przemków) i Bronisław Wójcik (Szprotawa)
 9. Irena Orłowska i Henryk Fienger (Przemków)
 10. Zbigniew Staniszewski i Jan Pijaj (Przemków)
 11. Zbigniew Jędroszkowiak i Aleksander Piaskowy (Szprotawa).

Pary zajęły miejsca przy  stolikach. Wszystkie pary grały ze sobą 2 rozdania na zapis maksymalny (tzw. maksy). Brydż sportowy to odmiana brydża, w której dzięki specjalnej organizacji rozgrywek poszczególne rozdania rozgrywane są na wielu stołach przez różnych graczy. Wynik osiągnięty przez jedną parę graczy porównywany jest z wynikami innych par rozgrywających to samo rozdanie z tym samym układem kart. Końcowy wynik rozgrywek ustalany jest na podstawie tego porównania. Zatem osiągnięte rezultaty nie zależą od jakości otrzymanej karty, ale od sposobu jej wykorzystania, czyli od umiejętności graczy. W ten sposób eliminowany jest czynnik szczęścia związany z przydziałem kart i stwarzane są warunki do współzawodnictwa sportowego. W turnieju sędzia wykorzystał program do kompleksowej obsługi brydża sportowego – w tym przygotowania pilotek, startówek, liczenia wyników. Turniej przebiegł w dobrej, sportowej atmosferze. W międzyczasie uczestnicy raczyli się kawą, herbatą i ciasteczkami. Sędzia, jak zwykle, sprawnie i szybko dokonał posumowania wyników:

I miejsce – zajęła para Marek Jakubowski i Bolesław Szkodziński

II miejsce – para Czesława Skowrońska i Franciszek Miazga

III miejsce – para Władysław Baranowski i Marian Baj

Organizatorzy, pragnąc rozpowszechnić te formę relaksu wśród Przemkowian docenili nasze pary, i tak:

I miejsce wśród nas zajęła para Jan Pijaj I Zbigniew Staniszewski              

II miejsce – para Remigiusz Cynacewicz i Grzegorz Kania

III miejsce – para Irena Orłowska i Henryk Fienger.

Wszyscy uczestnicy otrzymali czarki miodu.

Ponadto informujemy, że w listopadzie  2019 roku odbędzie się kolejny Turniej Niepodległościowy na który już teraz zapraszamy.