Wizyty studyjne skierowane do wszystkich mieszkańców LGD Wrzosowa Kraina, ale w szczególności do lokalnych liderów m.in sołtysów, seniorów, przedsiębiorców, członków LGD “Wrzosowa Kraina”.

Planuje się 3 wizyty studyjne krajowe po Granitowym Szlaku oraz po Partnerstwie Kaczawskim. Zaplanowane wizyty będą jednodniowe każda skierowana do 20 uczestników.  Celem tych wizyt jest przybliżenie uczestnikom zasad budowania oferty na bazie jej zasobów i wyróżników oraz wskazanie dostępnych źródeł finansowania. Każde odwiedzane miejsce w ramach wizyty będzie ukazaniem możliwości wykorzystania nieoczywistego potencjału turystycznego danej miejscowości, która znalazła inny pomysł na siebie, wykorzystując zasoby ludzkie, przyrodnicze, kulturowe i historyczne. Wioski tematyczne są innowacyjnym i kompleksowym sposobem na ożywienie gospodarki wiejskiej, zapewnienie mieszkańcom wsi alternatywnych dochodów, a tym samym przyczyniają się do rozwoju wsi i aktywizacji ich mieszkańców.

Dodatkowo zaplanowano 2 wizyty studyjne lokalne, każda skierowana do 20 uczestników. Są to wizyty studyjne, które odbędą się po obszarze LGD “Wrzosowa Kraina”, których celem jest upowszechnianie wiedzy oraz rezultatów działań w zakresie  marki lokalnej – wsparcie przedsiębiorczości w zakresie przetwórstwa lokalnego i sprzedaży produktów.
Więcej informacji na stronie Rekrutacja uczestników na darmowe wizyty studyjne po Dolnym Śląsku! – Wrzosowa Kraina – w zgodzie z Naturą! bądź pod numerem telefonu : 500 206 128

Pliki do pobrania:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Plan wycieczek z OW 8
REGULAMIN WIZYTY STUDYJNEJ