Z radością informujemy, że już siedmioro dzieci z terenu gminy zostało obdarowanych zebranymi nakrętkami, które po przekazaniu firmie recyklingowej zasiliły budżet potrzebujących rodzin. Sprzedaż zebranych nakrętek wspomaga finansowanie leczenia i rehabilitacji dzieci, które tego potrzebują.

Przypominamy, że dwa czerwone, metalowe kosze w kształcie serca, do których można wrzucać plastikowe nakrętki, stoją na targowisku przy Biedronce oraz na os. Huta przy przystanku autobusowym.

Dziękujemy mieszkańcom gminy Przemków za czynny udział w zbieraniu nakrętek dla potrzebujących dzieci z terenu naszej gminy. Zbieranie nakrętek do serc to połączenie dobrego z pożytecznym – dbałość o ekologię, podnoszenie świadomości prawidłowej segregacji odpadów, a jednocześnie niesienie pomocy potrzebującym dzieciom, mieszkańcom naszej Gminy. Pozbywając się zbędnych, zalegających w domu nakrętek rozwijamy właściwe nawyki związane z selekcjonowaniem odpadów, a tym samym budujemy poczucie odpowiedzialności za ochronę przyrody. Do pojemników można wrzucać nakrętki od wody, napojów, mleka, środków czystości.

Akcja zbierania plastikowych nakrętek dedykowana jest dzieciom z terenu naszej gminy. Systematycznie dwa pełne kosze nakrętek przeznaczamy dla rodziny jednego dziecka.
NAKRĘćmy się na pomoc!